Hakkımızda

Bu sayfada bizimle ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz

Biz Kimiz?

Hakkımızda

        1982 Yılında KUZEY FİTTİNGS Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Olarak kurulan firmamız büyümenin ve teknolojik gelişimin sonucu olarak 1999 yılında KUZEY FİTTİNGS Armatür sanay ve tcaret A.Ş. olarak tüzel kişiliğe kavuşmuştur.

       Ürünlerimizin gördüğü yoğun talebi karşılamak amacıyla kurucuların göstermş olduğu üstün özveri ve çalışmalarla İstanbul’da bulunan mevcut üretim yeri Tokat’a taşınmış, yapılan yatırımlarla 40.000 m² açık alana sahp 2 fabrika binası 5750 m² kapalı alanı bulunan 5000 ton/yıl üretm kapasiteli bugünkü modern tesis inşa edilmiştir.

       1999 Yılından itbaren üretim tamamen bu fabrikalardan yapılmakta olup Türkyie ve yurtdışı dağıtımları İstanbul merkezden ve Tokat fabrikadan yapılmaktadır. Halen İstanbul ve Tokat’ta 13 araçlık bir satış filosu Türkye geneline aktif satış yapmaktadır. Yapılan teknolojik yatırımlar sonucu 08/01/2002 tarih ve 2536 belge numarası ile Amarican Qualite Assessors firması tarafından ISO 9001:2000 Kalite Sistem belgesi İle belgelendirilmiştir. Türk Standartları Endütsrisne (TS I I En 10242) Dökme Demir Tamper Fittngs Belgesi ve Armatürlerle ilgli muhtelif belgeler alınmıştır. Dünya standartlarına uygun üretim yaparak müşterilernin taleplerini ileri düzeyde karşılamaya yönelik çalışmaktadır. Tasarım ve kalıp çalışmaları tamamıyla şirket bünyesinde yapılarak niha tüketiciden gelen talep ve şikayetler anında değerlendirilerek standartların ışığında ürünlerin kalitesine yansıtılmaktadır.

       Ana ürün portföyümüz; Dökme demirden Temper, Galvaniz ve Siyah fittings boru ekleme parçalar grubu, dökme demirden kuzey grubu, prinçten pres döküm kromlu nikel ve sarı fittings grubu, tek ve çift volanlı aç – kapa mix bataryalan, volanlı aç – kapa küresel kelebekli musluk grupları, flekible çelik ve alüminyum bağlantılı hortum grubu, duş ve avize spiral zincirler grupları banyo aksesuarları, ayna grupları, küresel stop şiber vana grubu, klape grubu, hortum rekorları ve sarı hortum gruplan uzatma grupları pislik tutucu grubu, flatör grubu, çekvalf grubu, plastik grubu, muhtelif san grupları, muhtelif yedek parça gruplar ve bunlara ait yedek parça gruplarından oluşmaktadır.
       Yukarıda belirtilen ürün gruplarımızın yanı sıra yurt içi ve yurtdışından talep eden müşterlerimiz için döküm çalışmalarımızda devam etmekte olup, mevcut döküm kapasitemizle bu sektörde ortaya çıkacak tonajlı pik sfero san ve pres zamak alüminyum döküm ihtyacına cevap verecek yatırımlar yapılmış ve yapılmaya devam edilecektir. Üretmini yaptığımız 800 kalem ürünle Türkye’de bütün fittings ve armatür grubu portföyüne sahip olan ilk firma olma özelliğimiz halen korumaktayız. Tamamen öz kaynaklan le bugünlere gelen KUZEY FİTTİNGS bundan sonraki çalışmalarında da bütün lhamını yine müşterlerinden, bayilerinden ve çalışanlarından alacaktır.
       Biz bugün bile ilk günkü heyecanımızla kalitemizi artırarak sürdürme düşüncesi ve kararlığındayız.

0 %
Memnuniyet
0 +
Tamamlanan İş
0 %
Güveninirlik